Instagram testuje pełnoekranowy kanał dla filmów i zdjęć

Instagram zapowiada, że nie jest tylko platformą fotograficzną. Ale to było zanim pojawiły się szpule. Instagram robi kolejny krok, wprowadzając kanał pełnoekranowy. Jeśli przyjrzymy się ostatnim zmianom, wprowadzony zostanie również kanał pełnoekranowy.

Wyświetlanie pełnoekranowe nie dotyczy jednak tylko filmów. Instagram dostosowuje również sposób wyświetlania zdjęć w teście. Adam Mosseri powtarza, że przyszłość zdjęć i filmów to „mobile” 9:16 to najlepszy format do mobilnej konsumpcji treści i znajduje to odzwierciedlenie w teście.

Czy pełnoekranowy kanał Instagrama zastąpi kartę Rolki?

Instagram zmienia sposób wyświetlania filmów i zdjęć. Widok pełnoekranowy oznacza, że karta Reels nie jest już tak ważna. Nie jest jednak jeszcze jasne, czy będzie to oznaczać, że ludzie przestaną używać Reels.

W ogłoszeniu o testach poruszono również kwestię znaczenia rekomendacji treści. Rolki są już dostępne w Stories, Feed, Search i Explore. Jeśli Instagram rozszerzy rekomendacje, wiele wskazuje na to, że pełnoekranowy wyświetlacz i rekomendacje mogą zastąpić zakładkę Rolls.

Wkrótce nie będzie możliwości obejścia treści wertykalnych. Dotyczy to również zdjęć

Reakcje na test były mieszane. Niektórym się podobał, ale wielu innym nie podobał się, ponieważ był obraźliwy. Sytuację pogarsza również funkcja pełnego ekranu, ponieważ dotyczy ona również zdjęć na Instagramie.

Jeśli zdjęcie nie jest w odpowiednim formacie, paski będą znajdować się na górze i na dole. Można tego uniknąć, stosując efekty lub elementy tekstowe. Jest to już norma na TikToksach oraz Instagram Reels i Stories.

Jeśli jednak chcesz korzystać z widoku pełnoekranowego w swoim kanale na Instagramie, będziesz musiał również dostosować swoje treści do tego wyświetlacza. Test może więc oznaczać, że nie będziesz mógł publikować zdjęć, które nie zostały opublikowane w formacie 9:16.

Pionowe filmy wideo to dobry sposób na przyciągnięcie większej uwagi, ponieważ zajmują więcej miejsca na ekranie. Zarówno Snapchat, jak i Instagram skupiają się na tym, aby ludzie oglądali więcej Twoich filmów. Powinieneś upewnić się, że wszystkie Twoje filmy są pionowe, zwłaszcza jeśli chcesz ich używać na Instagramie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Kup lajki
Logo
Enable registration in settings - general