Więcej pomysłów można znaleźć na innych kanałach YouTube

Jeśli chodzi o tworzenie tytułów do filmów na YouTube, istnieją dwa doskonałe źródła inspiracji: Twoje 100 Marzeń i Twój Model 100. Aby stworzyć te zasoby, musisz przeprowadzić badania na temat tego, co sprawdza się w przypadku innych firm na YouTube.

Wariant Dream 100 to zbiór wszystkich kanałów YouTube Twoich rywali. Jest to lista wszystkich kanałów YouTube, które produkują treści podobne do tych, które chcesz produkować.

YouTube to doskonała metoda sprawdzenia, co dobrze sprawdza się na kanałach innych osób. Nie jest tak w przypadku tradycyjnych reklam, takich jak nagłówki i linie tematyczne wiadomości e-mail. Możesz przeanalizować kanały swoich rywali i dowiedzieć się, jakie tytuły działają dla nich na YouTube. Następnie można wykorzystać te informacje do tworzenia własnych treści.

Lista Model 100 jest uzupełnieniem listy Dream 100, ponieważ zawiera kanały, które są porównywalne z tymi z listy Dream 100, ale nie są związane z Twoją niszą lub branżą. Na przykład, jeśli jesteś firmą z branży SaaS, możesz przejrzeć kanały YouTube innych firm z tej branży.

Możesz wykorzystać ich demo jako inspirację do stworzenia własnego, zwłaszcza jeśli porównujesz je z konkurencją. Możesz także wykorzystać ich demo jako źródło inspiracji do stworzenia własnej wersji oprogramowania.

Wyrażaj uczucia, aby zwiększyć liczbę kliknięć.

Ludzie chcą oglądać filmy w serwisie YouTube z różnych powodów. Naukowcy przyjrzeli się temu problemowi i odkryli, że do działania motywują ludzi trzy emocje: strach (lub inny rodzaj negatywnego nastawienia), pragnienie i zainteresowanie.

Ludzie są skłonni zwracać uwagę raczej na ostrzeżenia niż na korzyści. Ludzie bardziej reagują na groźby niż na zachęty.

Większość marketerów wie, jak odwoływać się do pragnień odbiorców. Kiedy konsumenci chcą coś kupić, chętniej klikają na filmy pokazujące cechy produktu niż na te, które je objaśniają. Dużo większą popularnością cieszą się filmy pokazujące, w jaki sposób dana rzecz może poprawić jakość ich życia lub działalności.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Kup lajki
Logo
Enable registration in settings - general